Hnojiva

LURS® Síra aktiv
Složeni g/L %
Vodorozpustný dusík (močovinový) jako N 31 2,2
Vodorozpustná síra jako SO3 750 55,7
Vodorozpustný sodík jako Na 197 10,8
Hodnota pH 10,9 — 12,9

LURS® Síra aktiv

LURS® Síra aktiv – Univerzální kapalné hnojivo s mikroživinami pro listovou výživu.

Hnojivo LURS® Síra aktiv účinně eliminuje nedostatek síry v rostlinách. Neobsahuje balastní látky, je zcela absorbované povrchem listů rostliny, po aplikaci nedochází k popálení listů a je proto bezpečné pro ošetřované plodiny.

Síra je stavebním prvkem esenciálních aminokyselin, cysteinu a methioninu, které jsou nezbytnou součástí plnohodnotných bílkovin. Síra je složkou vitamínů (thiaminu, biotinu), koenzymu A a ferredoxinu. Síra ovlivňuje tvorbu chlorofylu. Síra je nepostradatelná při regulaci hospodaření s dusíkem a zlepšuje podstatně efektivitu využití dusíku. Síra má pozitivní vliv na odolnost rostlin vůči chorobám, jako je plíseň šedá a alternaria. Podporuje fixaci dusíku z atmosféry, proto má pozitivní vliv na tvorbu hlízkových bakterií u luskovin.

Řepka, cukrovka, obilniny, brambory, kukuřice, slunečnice, luskoviny patří mezi plodiny s nejvyššími nároky na síru.

Nedostatek síry se u rostlin projevuje žloutnutím nejmladších listů. Rostliny špatně rostou, jsou slabé a nízké. U řepky dochází k inhibici vývoje květů a snižuje se jejich počet.

Aplikace hnojiva LURS® Síra aktiv na list pomáhá zlepšit výživu rostlin. Síra, která je součástí hnojiva, podporuje tvorbu bílkovin u pšenice, sóji a dalších plodin, zvyšuje olejnatost u slunečnice a řepky.

LURS® SÍRA AKTIV MÁ SILNÝ FYZIOLOGICKÝ ÚČINEK NA ROSTLINY
• zvětšuje plochu listů až o 22 %
• zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám až o 28 %
• podporuje zvýšení obsahu bílkovin a lepku u pšenice, obsahu oleje u řepky a slunečnice
• podporuje rozvoj kořenů • zlepšuje výživu rostlin

Lurs hnojiva